Jauns radio portāls – Radio.lv

Latvijā ir izveidota jauna online radiostaciju platforma, kur dzirdami visi Latvijas radio, kopumā vairāk kā 50. Tur varat klausīties lielās FM viļņu radiostacijas, reģionālās FM radiostacijas, kas dzirdamas tikai vienā pilsētā vai to tuvākā apkārtnē, kā arī interneta radiostacijas.

Iespējams, esat dzirdējuši radiostaciju kristīgās radiostacijas LKR, Marijas radio vai EHR, jo tās skan visā Latvijā, taču ir vēl daudzas citas. Piemēram, tikai Kurzemē dzirdamais – Kurzemes radio vai Rēzeknes tuvumā skanošais Latgales radio, kā arī interneta radiostacijas – Merkurs vai Norma. Patiesībā Latvijā varam lepoties ar samērā plašu radio klāstu, taču daudzām no tām ir mazs reģionālais pārklājums FM viļņos vai arī tās vienkārši nav nevienam zināmas.

Dzīvojot Latvijas vienā galā, bieži nezinām, kas notiek otrā pusē. Savukārt, dzīvojot ārzemēs – Anglijā, Vācijā, Skotijā, Zviedrijā vai Īrijā iespējas klausīties mūziku un raidījumus latviešu valodā ir vēl mazāka. Līdz ar jaunā radio portāla izveide visiem latviešiem un latviešu valodas cienītājiem ir radusies iespēja stiprināt savu valodu, klausoties ierakstus, pārraides, radio balsis un mūziku dzimtajā valodā.

Vai radio klausīšanās internetā ir bez maksas?

Jā, visi radio, kas dzirdami online radio platformā ir bez maksas un bez reģistrācijas. Vienkārši izvēlies, kuru radiostaciju vēlies klausīties, noklikšķiniet uz logo un sāks skanēt. Šajā platformā varat klausīties radiostaciju tiešraides, bet, ja vēlaties dzirdēt ierakstu atkārtojumus vai arhīva pārraides, ir jāsazinās ar konkrētās radiostacijas uzturētājiem, lai pārbaudītu, vai tas ir iespējams.

Kur es varu klausīties Latvijas online radio?

Tagad Latvijā visi radio ir dzirdami jaunajā radio mājaslapā – radio.lv. Šeit katrs atradīs savai muzikālajai gaumei un noskaņai atbilstošus skaņdarbus un radio kanālus.

Cik daudzi vēl Latvijā klausās radio?

Radio Latvijā ir viens no vispopulārkajiem medijiem. Statistika liecina, ka vismaz reizi nedēļā radio klausās vairāk kā miljons Latvijas iedzīvotāju. Ņemot vērā mūsu iedzīvotāju skaitu, tas ir vairāk kā ievērojams sasniegums. Tāpat kā iepriekš vispopulārākais radio klausīšanās veids ir stacionārais radioaparāts – auto, mājās vai darbā.

Radio pārraides un mūzikas atskaņojumi ļauj stiprināt Latvijas kultūru un informatīvo telpu, atskaņojot vietējo mākslinieku un izpildītāju dziesmas un muzikālās kompozīcijas. Palielinoties lielo ārvalstu platformu – Youtube, Spotify, Itunes, Netflix popularitātei radiostaciju, kas raida latviski loma latvietības stiprināšanā pieaug vēl vairāk. Radio.lv šajā kontekstā ir viens no kanāliem, kas ļauj palielināt latviešu valodas lietojumu personīgā un publiskā dzīvē.

Tā kā pēdējos gados ir pieaugusi interneta radio popularitāte, kas skaidrojams ar zemākām interneta pieslēguma cenām un labāku mobilā interneta pārklājumu visā valstī, paredzams, ka Radio.lv ar laiku varētu kļūt par populāru veidu, kā klausīties Latvijas radio. Tas ir sevišķi aktuāli vietās, kur FM viļņu pārklājums neļauj kvalitatīvi klausīties mūziku, bet interneta kvlaitāte ir pietiekami laba.